| Mihnea_2650 a întrebat:

La Texas Holdem am patit urmatorul caz:

Pe masa: A(in rosie) K(in rosie) J(in rosie) 5(trefla) 6(romb)
Jucator 1: 4(in rosie) 8(in rosie)
Jucaror 2: 2(in rosie) 10(in rosie)

Castiga unul din cei 2? Dece? Se imparte potul pentru ca cea mai mare carte e A la ambii jucatori?
As dori niste explicatii detaliate de catre cunoscatori va rog, nu de dat cu parerea; si daca se poate sau stie cineva un site cu explicatia exacta pentru aceasta situatie.
Multumesc mult!

1 răspuns:
| vikloth a răspuns:

Au facut amandoi culoare si a castigat cel care a avut in mana cea mai mare care de culoare rosie