| D0zzz a întrebat:

Ma tot gandesc ce sa fac si ma framanta. Deci, acum o saptamana am fost cu perusul meu la veterinar si mi-a spus ca s-ar putea sa faca din nou raie. I-a dat cu ceva pe cioc si mi-a zis sa vin peste o saptamana sa-i dea din nou. Dar vazand cum e afara, chiar nu stiu ce sa fac, ca de obicei il pun in cusca de transport si il acopar cu un prosopel ceva sa nu-l bata vantul sau sa nu ii vina soarele. Nu vreau sa raceasca, dar mi-e teama ca daca aman 1 zi- 2 e prea tarziu. De la mine de acasa pana la cabinetul veterinar sunt 2 statii. Mentionez ca el acum e vioi si tipa, nu pare sa mai aiba acel guguloi alb in partea stanga, dar daca mi-a zis sa merg peste o saptamana.
Voi ce sfat imi dati? cum sa ajung acolo fara sa-i fie frig sau e tarziu daca aman 1 zi-2? Va rog, daca se poate, raspunsuri cat mai repede, astazi ar fi trebuit sa ma duc cu el. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Pai numai are nici o pata pe cioc pentru ca veterinarul i-a dat cu acea solutie speciala i-a si-a facut efectul.Dar nu trebuie sa te bucuri pentru ca numai are nici o pata asta nu inseamna ca i-a trecut complet. Daca a zis doctorul sa vi, vino pentru ca nu poti amana bineinteles.
Trebuie sa respecti un tratament pana spune doctorul "Stop"si ca acum este sanatos si n-o sa mai aibe raie.
Nu cred, ca va putea raci. Poti lua si tu un taxiu.Sau poti merge mai repejor.
Langa mine sa stii ca nu este nici o farmacie veterinara in apropiere este foarte departe cam 4 km.
Mergi cu papagalul cum ai mers si pana acum dar mergi mai repede.Ai incredere nu va raci.
Pa, pa!

1 răspuns:
| Green007 a răspuns:

Nu cred ca e asa rau daca intarzii 1 sau 2 zile... dar fa tot posibilul sa ajungi in maxim 2 zile cine stie sa nu se agraveze...ia autobuzul sau metrl nu stiu ce statii ai mentionat tu big grin Sper ca te-am ajutatbig grin