| LittleOwl a întrebat:

Mi-am luat de o saptamana un pui de beagle, sanatos tun. L-am luat luni, miercuti i-a fost facut al doilea vaccin dar vineri seara am sesizat o mica galma in locul in care i s-a administrat vaccinul. Ce sa fac : sa ma duc cu el la veterinat sau sa mai astept sa vad daca se va absorbii de la sine?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

I-a aparut galma aceea fiindca nu ai masat dupa vaccin, imediat. Nu ti-a zis vetul sa-l mamezi acolo? Totusi mergi cu el la vet, dar eu zic ca de la vaccin e ca nu l-ai masat imediat.

| LittleOwl explică (pentru RedNose):

Nu mi-a zis sa il masez, l-a masat ea putin dupa aceea, dupa aia am plecat si gata

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu are nimic.le mai ramane asa.stai linistit.

| Badgirl117 a răspuns:

Du-te neaparat la veterinar ca de nu risti sa il pierzi si pariez ca nu vrei! Chiar maine roag-o pe mama ta sau tatal tau sa te insoteasca pe tine si animalul de companie la veterinar! S-ar putea sa aiba creo infectie sau alergie si trebuie sa aflli de ce op are pentru ca nu sti sigur cat de grav e1

| RainbowVomit a răspuns:

Eu zic sa il duci la medic, de ce sa pui sanatatea catelului in pericol. Din cate spui tu pate fi o reactie alergica... daca e de culoarea pielii este posibil ca medicul sa fi admiistrat gresit vaccinul si sa fi lasat o cicatrice. Oricum pot fi foarte multe lucruri, deci trebuie examinat de cineva de specialitate.