| Ciocloda_Mario_1997 a întrebat:

Bună,mi am luat o testoasa și mi a căzut pe deget,I s a turtit carapacea puțin pe partea dreapta,are ceva, oare se reface? ea fiind moale s a băgat puțin înăuntru.

Răspuns Câştigător
| StefiChan8D a răspuns:

Carapacea nu se va vindeca, ea are rolul de a apara testoasa. Totusi uita-te atent la testoasa si asigura-te ca e bine. NU te mai juca cu ea, nu e o papusa, e o fiinta vie. Ai mare grija de ea.

2 răspunsuri:
| Dennisz a răspuns:

Ia-ti o papusa gonflabila omule, nu chinui animalele...
Daca e pe bune ceea ce zici tu, mergi totusi la un medic veterinar.
Cu siguranta o va ajuta.

| Ciocloda_Mario_1997 explică:

Doar mi s a părut, nu I am făcut nimic.