| anonim_4396 a întrebat:

Buna,o prietena de-a bunici mele a gasit 3 pui de catel intr-o cutie si i-a luat acasa am fost si eu si i-am vazut sunt mortali, 2 baieti si o fetita, corcituri de Labradori cu maidanez....baietii sunt bej exact ca Labradorii iar fetita ca un maidanez mai gri! Si am vorbit cu mama mea la telefon ca ea e plecata si am rugato din tot sufletul sa putem lua fetita oricum ea nu ea asa nu stiu cum sa spun o iubitoare de animale in plus noi avem 3 animale 2 pisici si un canar si ea nu mai vrea un caine ca zice ca atunci avem gradina zoo in casa laughing in fine... si ce pot face ca sa o pot convinge sa putem lua fetita? dau funda si vot NEAPARAT!

12 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Gaseste cateva avantaje ca si :
-Cainele ajuta la paza
-Este foarte loial
-Se va intelege bine cu restul animalelor caci e pui.
-E tare destept
-Il vei dresa sa nu faca mizerie.
Spune-i ca vei avea mare grija de toate animalele tale si ca iti asumi responsabilitatea pentru tot ce se petrece.

Daca nu merge sa trecem la sacait devil

Lasa-i biletele cu desene cu un catelus si jos scrie : TE ROG!
Lasa-i biletele, pune poze cu catelul acela prin casa.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| anonim_4396 explică (pentru KinderBeeeib):

Am sa-ti dau mesaje cand o sa am si funda

| DiamantulAuriu a răspuns:

Spune-i ca este foarte dragalasa si ai dori-o foarte mult

| anonim_4396 explică (pentru DiamantulAuriu):

Degeaba nu am cum s-o conving ca am batut-o la cap sa luam a2a pisica si a zis ca bine lom pisica dar acum zice ca si caine si ca trebuie sa il plimb dimineata sa am grija de el eu am curte

| DiamantulAuriu a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci daca iti doresti mult cainele nu stiu, dar daca vrei sa iei alt animal ia-ti mai bine un hamster

| anonim_4396 explică (pentru DiamantulAuriu):

Hamster? rolling on the floor)))))))))))daca o vezi pe mama mea cat de scarba i e de ei nici nu vrea sa auda rolling on the floor))zice ca sunt ca soriceii si ca sunt urati rolling on the floor

| DiamantulAuriu a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa a facut si mama ca si eu am avut, da dupa ce a vazut ce dragalasi sunt i-a placut

| anonim_4396 explică (pentru DiamantulAuriu):

Oricum eu vreau catelus nu hamster si sa-ti zic cum face mama mea ea zicea cand eram la bloc ne-a promis mie si surorii mele uita asa a zis : "Da da, promit o sa va lom caine cand ne mutam la casa. Un rahat ca nici nu ne-a luat

| mihaelutzamy a răspuns:

Ii spui ca vei fi cea mai cuminte fata! funda?

| ๓คгเคภค a răspuns:

Gaseste si tu mai multe avantage care ar motiva aparitia acelei cateluse la voi acasa big grin

| MrDracula a răspuns:

Il aduci acasa fara sa o mai intrebilaughing

| anonim_4396 explică (pentru MrDracula):

Asta voiam eu sa fac laughing) i-am zis bunicii sa mi-l aduca dar nu a vrut ca trebuie sa fie de acord si parintii rolling on the floor