| fetitzaplinadevise a întrebat:

O prietena de la scoala are 5 pisoi, de aproximativ 4 saptamani. Vroiam sa iau unul de la dansa, sa il duc la tara weekend ul asta. Problema este ca ei nu accepta lapte cu seringa. Ce sa fac? Sa mai iau unul?

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

La 4 saptamani trecel pe royal canin babycat. Inmoaie bobitele in apa calduta. Eu te sfatuiesc sa-l mai lasi pana la 6 saptamani,ca nici nu e incarcat inca si nu e bun laptele simplu, ci amestecat cu galbenus de ou si se da cu biberonul, cand se obisnuieste suge din el, pe cand din seringa nu poate sa suga, dar nu e nevoie sa-l chinui daca poate sa mai stea 2 saptamani cu mama.

| suMRed34 a răspuns:

Nu mai sunt chiar atat de mici la 4 saptamani, ideea e ca daca se pot hrani singuri, adica sa le pui lapte in castron si ei sa-l bea, ar fi o idee minunata sa mai iei unul. Mai bine ar fi fost sa incerce sa-i hraneasca prin biberon pentru ca ar fi asociat biberonul cu mamelonul mamei si ar fi avut probabil mai mult noroc. Sper sa rezolvi problema si sa iti traiasca pisoii!