| ignore a întrebat:

ofer fundita pentru cel care poate sa ma ajute cu un sfat bun.Mi-am luat un porcusor de guinea este pui. Primele zile nu a avut nimic dupa care a inceput sa ii cada parul din partea stanga de la burtica tot, doar din locul acela i-a cazut si se scarpina destul de mult.Acum il spal cu sampon de caini sper sa ii treaca.A mai patit cineva asa ceva cum ati rezolvat?

Răspuns Câştigător
| IuliaaaaTuudorrrr a răspuns:

Bunaa...si eu am vrut sa-mi cumpar un porcusor de guineea...probabil este de la mancare. Incearca sa ii dai morcov, rosii pisate etc.Nu ii da pastarnac! Cel mai ok est sa te duci la veterinar cu el.O sa te jute iti promit.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Porcusorul de guineea nu se spala.
Cred ca are doar o iritare sau alergie de la mancarea data, te-as sfatui sa te duci la un medic veterinar sa vezi ce este ( daca e alergie sau iritare) si el o sa iti dea tratamentul adecvat.

| Gurgu_Edy_2000 a răspuns:

E un fel de râie întreabă si tu la un medic veterinar sau de unde l-ai luat