| Bombonica70 a întrebat:

Buna perusica mea are ciocul foarte mare mai mare ca al baietelului am dus-o la veterinar a zis ca nu-i nimic dar mi-e frica sa nu ateasca ceva ca ciocul e cam strimb va rog spuneti-mi poate fi periculos?

4 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Trebuie sa cumperi un os de sepie(se gaseste la magazinul de animale, e cam 5 lei) ca sa isi ascuta ciocul. Trebuie si un suport pentru el, care e in jur de 3 lei.

Răspuns utilizator avertizat
| KinderBeeeib a răspuns:

Este complet normal.In aproximativ toate cazurile femela are ciocul mai mare ca cel al masculului.Ar fi bine sa ii cumperi ceva in care sa isi ascuta ciocul si eventual ghearele.Cumpara-le os de sepie (incearca sa cauti, este foarte folositor) si niste jucarii de lemn.

| elvisharp a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema....cumpara un baton si gata...ea isi ascute ciocul in el