| Larisuk128 a întrebat:

Perusii au voie sa manance paine? Daca nu de ce? (dau Funda).

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Din cate stiu eu nu pentru ca daca le dai paine se pot ineca cu ea si are si sare care nu este buna pentru ei.

| Andr3 a răspuns:

Eu ii dau perusului mei, dar nu in cantatitati mari si nu zilnic, cam la 3-4 zile.ii rup o bucatica si i-o pun intre gratiile coliviei si mananca.Trebuie insa sa nu fie paine cu secara, cartof sau orez si sa nu fie prea sarata

| RB26DETT a răspuns:

Ai mei au mancat paine si nu au patit nimic, ( paine prajita, si facuta bucatele foarte mici )le-am dat doar o data, dar daca tu crezi ca le dauneaza mai cauta pe net, ai mei sunt sanatosi si vioi, sa ai grija de ei

| Cosmotel a răspuns:

Au mancat paine bine mersi, nu au avut nimic. cand le-am dat sa ciuguleasca din Mana maicii domnului au murit. big grin
(eram mic si nu stiam)

| Ghileschi_Alexandru_1998 a răspuns:

Mda,au voie, nu patesc nimic