| AlinaaRaluca a întrebat:

Perusul meu a cazut si i-a dat sangele la o aripa. Nu a cazut de la inaltime, insa cred ca mai mult s-a zbatut sa zboare inapoi, dar nu a reusit pentru ca inca e pui. Credeti ca va mai putea zbura, avand in vedere ca aripa i-a sangerat?

2 răspunsuri:
| Pabibabum09 a răspuns:

Buna!
Singurul meu sfat este sa te duci de urgentă la medicul veterinar, cat nu se infectează zona unde s-a format rana deschisă.
Multă sănătate perusului!

| Rico_Tico_2000 a răspuns:

Sincer să-ți zic nu stiu. Dar dul la veterinar. Ca ala știe mai bine ca ori cine ce să-i facă.