| Alex4ever44 a întrebat:

Funda! Nimfa mea are o problema la aripa.

A cazut cand i-am dat drumul si acum nu mai poate zbura. Credeti ca este aripa rupta?

Nu merg la veterinar, nu are rost. Ce poate face veterinarul? Imi ia banii si atat.

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Daniel7799 a răspuns:

Eu zic sa mergi la veterinar. Dar sa te asiguri ca are habar de papagali. Cei mai multi nu sunt specializati in astfel de cazuri si stau gura-casca. Sau ai putea sa ceri sfaturi de la crescatori de papagali. Sigur vor putea sa-ti dea sfaturi folositoare!

2 răspunsuri:
| Andrieș_Anca_2001 a răspuns:

Mai bine o duci la veterinar. Asa nu te mai agiti degeaba. Poate nu o sa mai poata zbura deloc, sau poate are pur si simplu o fractura la aripa si cu un tratament se rezolva.

| Alex4ever44 explică:

Apropo, nu mai canta.