| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* de cateva zile perusul meu cred ca s-a lovit la o aripasad. Am lasat-o sa zboare prin camera si cred ca s-a lovit ca de atunci nu mai zboara deloc straight face de apr 3 zile nu mai zboara si am lasat. o asa ca am crezut ca o sa isi revine. Ce i.as putea face crying?

Răspuns Câştigător
| friday a răspuns:

Du-l la veterinar, saracul de el. Poate si-a rupt aripa, sau poate e ceva mai usor.Numai un veterinar iti poate spune.Nu face prostia sa ii dai Paracetamol.Nu e pentru pasari si animale, si poate mai rau ii faci. Daca iubesti perusul ala, ajuta-l consultandu`l la un specialist sad.

5 răspunsuri:
| DenysaLove a răspuns:

In primul rand va multumesc pentru ajutor
In al doilea rand astazi l-am dus la veterinar si mi-a spus ca sa nu ii mai dau drumu prin camera o vreme plus ce sa ii fac
Il al treilea rand nu inteleg dc dati ca raspuns cum fac eu poza sau cum aratstraight face.Eu am pus o simpla intrebare despre un perus bolnav nu despre cum mi-am facut eu poza sau felul in care arat.Si asa ca o idee principala,@crisia draga mea poti si astazi sa te sinucizi iubita nu ma pune pe mine sa ma sinucid pentru ca imi place viata mea asa cum este si eu iubesc animalelewinking.Asa ca mai bine pers rautacioase sa se abtina de la a jigni alte pers daca nu le cunoaste binehappy.

| A12NDRA a răspuns:

Pai cel mai probabil ar trebui sa o duci la un veterinar.Succes!

| DjBl3ndar a răspuns:

Pai sfarama o bucatica de pastila ( PARCETAMOL ) si pune-o in mancare. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| Mocton a răspuns:

Fugi la veterinar cu perusul si eu am avut doi perusi pe unul l-am lasat sa zboare a intrat frontal in perete si si-a rupt gatul nu ii mai lasa afara si iti recomand porci de guineea ca animale de casa ca is mai curati ca perusi si te si poti juca cu ei eu nu mai am perusi acum

| crisia a răspuns:

La ce poza ai...mi-e mila de bietul papagal...sad poti sa te sinucizi pe viitor