| AlexandruExTreMe a întrebat:

Peste cateva zile primesc un caine,corcitura de labrador, care nu creste foarte mare.Ce ar trebui sa fac cu el sa il invat sa faca treburile afara? Adica ar trebui sa ii fac un program, ex sa il scot de 3 ori pe zi sa isi face nevoile afara... ceva de genu pentru a nu imi face in casa? Deoarece stau la bloc.Dau funda.Va rog explicati-mi cum sa il invat sa faca afara si altele in legatura cu el.Cat mai detaliat.

1 răspuns:
| viotedy a răspuns:

Pana pe la 6 luni il scoti si de 8-10 ori pe zi.La maturitate il scoti de 2 ori.