| User123666 a întrebat:

Buna, pisica mea are la "fund" ceva alb de parca ar fi scurgeri, am mai avut pisici ai am vazut ca mai aveau si mereu le gaseam prin pat, ce este asta?

Răspuns Câştigător
| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Buna! Ne poti trimite niste poze la medicveterinarbucuresti@gmail.com sa ne dam o parere mai in detaliu.
Credem ca ori are o infectie la glandele perianele (canalul lor comunicand cu anusul), ori si-a vidat glandele.
Detalii despre glandele perianale la caini si pisici gasesti aici: https://www.veterinarladomiciliu.ro/glandele-perianale-si-bolile-lor/
Cu stima!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Are viermi intestinali!
Atentie, astia se iau si la oameni, deci facut tratamnet impotriva viermilor intestinali atat la pisici cat si la oameni.

| ReddY25 a răspuns:

Cumpără pastile de viermișori

| Sophieka a răspuns:

Posibil sa fie viermi. Trebuie deparazitata. Ai deparazitat-o intern vreodata?
Cat timp are pisica si cate pisici / animale mai ai si ce varste au? Ca sa iti pot trimite ce sa cumperi.

De ce nu le duci la veterinar? Pentru ce iti iei animale daca nu ai posibilitatea corespunzatoare sa le ingrijesti?

| User123666 explică (pentru Sophieka):

Nu are viermi, stiu ces aia...

| User123666 explică (pentru Sophieka):

Nu sunt viermi

| Sophieka a răspuns:

Aceste comprimate sunt bune si de calitate pentru deparazitarea interna. Sunt 2 comprimate pentru ca se da o pastila odata si se repeta dupa 2 saptamani procedura.
Daca e pui sau pisica slabuta, sub 2 kg, ii dai doar o jumate de pastila si inca o jumatate de pastila peste 2 saptamani si mai ramai cu o pastila intreaga pentru alta data.
https://www.magazinveterinar.ro/produs/cestal-cat-flovour-2-comprimate.html

| Sophieka a răspuns:

Atunci te rog cand ai posibilitate sa mergi cu pisica / pisicile la veterinar.

| User123666 explică (pentru Sophieka):

Maine ma voi duce, multumesc mult