| AnnonnyMa a întrebat:

Buna:*! Pisica mea este gestanta iar curand va naste, cum ar trebui sa am grija de pui? Stiu ca ea va avea destula grija dar trebuie sa fie ceva ce trebuie sa fac si eu nu? FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| CrazyRainbow a răspuns:

Eu am trecut prin asta! Sa te ajut:
1)Aranjeaza un loc pufos, spatios, calduros perfectpentru o pisica si micutii ei!
2)Fii atenta unde-i pune! Nu mereu naste acasa la tine! Dar dupa ceva timp(daca a nascut altundeva) ii v-a aduce! Daca nu stii unde sunt, nu ai ce sa-i faci!
3)NU PUI MANA PE EI SUB NICI O FORMA! Nu iti va face nimic mamica, dar s-ar putea sa nu-i recunoasca dupa deci...
4)Ai grija sa stea pe acasa! Mamica nu trebuie sa-i parasesca!
5)Numai in locsor! Puii nu trebuie sa iasa din cutie sau din locul in care-i tii!
6)Mancare suficienta pentru mamii! Mama v-a trebui sa aiba macare, apa(n-ar fi rau din cand in cand un rasfat cu lapte).
7)Cresc si descopera! Dupa un timp in care stau cu ochii poti sa ii mangai(sa-i iei in brate) si cand sunt mariceii ii poti scoate intr-un loc de joaca! Dupa sunt sigura ca te descurci(incep cu mancarea diversificata s.a.)! Ai grija cand sunt mici sa fie toti! Ea poate sa-i ascunda! Gen:eu am gasit dupa 2 zile unul intr-o lada sufocat aproape)L-am ingrijit si e bine! Nu uita ca daca intalnesti la ei vreo problema medicala intreaba un veterinar sau trateaza-i! Sper ca te v-a ajuta!

| AnnonnyMa explică (pentru CrazyRainbow):

Mersi chiar o sa ma ajute:*

| CrazyRainbow a răspuns (pentru AnnonnyMa):

Oh, cu placere! Dar sa stii ca uneori daca apare vreo problemuta medicala singuri se pot vindeca! Gen:Acela din lada la un moment dat a patit ceva la ochii! Credeam ca v-a ramane chior, dar nu! Acum e bine! I s-a deschis ochiul!

8 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Pai nu prea ai ce face deoarece daca pui mana pe puii mama lor nu o sa ii mai cunoasca si pot sa moara daca nu ii mai recunoaste puii nu o sa mai bea lapte de la nu ai voie sa pui mana pe ei! macar pana ce termina sa suga de la mama lor in rest ai putea sa le aci un culcus pufos pentru ei si mama acestora poti sa le ei jucarii ghem etc... sper ca te-am ajutat funda?

| cățelușa56 a răspuns:

Trebuie sa le aranjezi un loc calduros in casa (stiu ca pisicilor le place sa stea pe hartie pentru ca le tine de cald) de preferat intr-o cutie sau ceva de genul dar vezi ca maeginile sa nu fie taioase. Ai grija cu pisica mama sa aiba mancare si tot ce ii trebuie. Ea va avea grija de pui si w cat mai bine sa nu pui mana pe ei pentru ca au un miros specific iar mama nu ii va mai recunoaste.

| emiliaalexandra a răspuns:

Pe pisici da-i cu ceai de musetel la ochi ca sa li se deschida.

| dragonslep a răspuns:

Sa nu-i fie frig, sa aiba unde sta, sa aiba mincare restul face ea iar inca ceva nu pune mina pe puii ei

| IoanaStn1996 a răspuns:

Amenajeaza un spatiu in casa doar pentru ei happy

| NoName23 a răspuns:

Sa dai mai multa mancare pisicii ca sa poata hrani puii. Fai un culcus calduros in care las`o sa se invete. Altceva nu prea mai ai de facut!