| ReviRocsy a întrebat:

As dori sa stiu cum sa am grija de o catelusa cand este gestanta ( ce sa ii dau sa manance, cand stiu ca nu poate naste ). Daca este gestanta ma pot juca cu ea? Dau fundita celui care ma ajuta! PwP

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KirigayaKirito a răspuns:

Pai ai grija de ea, acorda-i atentie si daca iti permiti sa ii dai un bol de lapte amestecat cu 1 ou batut(la 2 zile sau cum poti), este necesar ca puiutzi sa iasa sanatosi si frumosi si catelusa sa fei HAPPY laughing.Ii face bine.Sa nu faci miscari bruste sau sa o iei pe sus si ii poti da din cand in cand putina carnita(in general e bine sa ii dai putin din toate, calciu-vitamine-carbohidrati). Tati e medic si nah, recomandarea lui straight face.Te pup pe tine si pe catelusa ta :*