| AndreeutzaDeea a întrebat:

Buna,probabil ca intrebarea asta s-a pus de o gramada de ori si ca v-ati saturat,dar eu nu vreau sa ma convingeti, eu vreau sa aud doar parerea voastra.Intrebarea este:
Ce parere aveti despre sfarsitul lumii(apocalipsa)?
Stiu ca apocalipsa nu inseamna sfarsitul lumii ci doar o trecere intr-o noua era, noi ar trebui sa trecem in a6a era din cate am inteles,eu nu cred ca se va sfarsi lumea,si in ce zic la televizor nici atat, parerile sunt impartite.Dar am auzit ca pe 21.12. 2012 o sa fie intuneric cam o luna si s-ar putea sa inceapa al 3-lea razboi mondial din cauza lipsei de apa si mancare,si ca trebuie sa ne mutam la tara ca sa avem caldura deoarece nu va mai fi curent si ca nu avem voie sa iesim afara, dovada: http://www.bzi.ro/......-329062.Am auzit de calendarul mayas care se termina si arata scene la sfarsit pe data de 21.12. 2012: http://www.ziare.com/articole/sfarsitul+calendarului+may as+2012.Am auzit despre extraterestri care au intrat in direct la o televiziune din America, acum cativa ani sa ne spuna despre asta: http://www.evz.ro/detalii/stiri/mesaj-extraterestru-live -1010749.html.Am auzit ca si Nostradamus a vorbit despre asta: http://www.basarabia91.net/......ui.html.Am auzit multe alte lucruri pe care as putea sa vi le dau dar mi-ar lua ceva timp, dupa parerea mea si site-ul asta are ceva informatii: http://www.rtv.net/......5.html,dar din cate am inteles NASA are si ceva ce nu vrea sa dezvaluie oamenilor, niste documente secrete care ar putea induce oamenii in panica.Eu mi-as dori sa intram intr-o noua era,una de pace si iubire, deoarece m-am saturat pana peste cap de rautate.Inca o data,nu prea cred in asa ceva,eu vreau sa aud parerea voastra,ce credeti,daca credeti in asta cum v-ati pregatit, daca nu de ce nu credeti.Tin sa mai spun ca in 2000 nu avea legatura cu civilizatia Maya sau in alte dati in care s-a spus de sfarsitul lumii.Civilizatia Maya era indreptata spre Dumnezeu, a mai prezis ceva despre 21.12. 2012 un preot parca care a avut dreptate in toate prezicerile sale chiar si data mortii lui o stia.Eu o sa ma pregatesc deoarece nu poti sti niciodata.Doar DUMNEZEU stie cand vom sfarsi, poate sa fie si maine dar mai bine esti precaut decat sa risti. Funda si vot-uri celor care isi exprima liber parerea!

10 răspunsuri:
| Dahliaa a răspuns:

Mie mi se pare o porcarie. Nu se stie exact cand va veni sfarsitul lumii. Doar Dumnezeu stie. Cum a spus Kövér_Paul_1979 : calendarul maya nu prevestea sfarsitul lumii ci inceputul unei noi ere sau perioada. Calendarul nostru incepe din nou la 1 ianuarie 2013, la fel ca si calendarul mayas.

| Duucu a răspuns:

Vrajeala pentru blegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e. Tu poti sa mori si maine. Eu am auzit si cred ca va fi o transformare la nivel spiritual. Energiile se vor intensifica si gandurile noastre vor trece foarte rapid in lumea manifesta. Daca un om are ganduri preponderent negative, acesta va suferi foarte mult pentru ca negativitatea se va insutii. Asa este si invers. Ideea este ca trebuie sa ne pregatim spiritual mai mult, decat unde sa stam. Iti recomand sa meditezi si sa-ti golesti mintea de orice fel de gand. O zi faina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O, te rog!
Stii de cate ori a mai venit sfarsitul lumii laughing, m-am saturat deja. Vom trai si Craciunul asta, nu-ti face griji. Nu ne ia Domnul chiar inainte de vacanta. laughing
Uite parerea mea libera: Ne mai vedem pe 22.12 ca sa-mi spui ca am avut dreptate, ok?

| Fiona232 a răspuns:

Sfarsitul lumii e un fals

| SherryXoX a răspuns:

Eu nu cred, pana la urma, fiecare are un sfarsit

| Kövér_Paul_1979 a răspuns:

Pura vrajeala, calendarul maya nu prevestea sfarsitul lumii ci inceputul unei noi ere sau perioada, similar cum calendarul nostru se termina cu luna decembrie.

| Lawsford a răspuns:

O nu! Fara curent? Inseamna ca trebuie sa-mi pun telefonul la incarcat de pe-acumlaughingrolling on the floor(iarta-ma, putin haz nu stricalaughing) Eu sincer nu cred, intr-adevar lumea e facuta pentru a se sfarsi, dar daca esti credincioasa, Dumnezeu (parca in biblie) a spus ca nu va aduce dezastre asupra lumii(am auzit si eu astabig grin), dar chiar nu cred, moartea vine neinvitata(nesimtita), dar asta e. Calendarul Mayas, pai nu crezi ca e suspect, in istorie se spune ca civilizatia Maya a fost atacata de... nu-mi amintesc, fiind nevoita sa fuga in padure abandonand templele si restul, probabil nici nu au avut timp sa termine calendarul si in plus s-au descoperit mai multe calendare, care se sfarsesc la date diferite, deci nu poti sti. In orice caz Mayasii au prezis ceva pentru acea data, dar nu sfarsitul, probabil un anumit eveniment.

| HopeAndDream a răspuns:

Despre razboiul mondial ai auzit foarte bine. Peste tot au inceput sa apara articole despre inceperea acestui razboi si va incepe cu siguranta si din cate am auzit nu mai e mult. Despre sfarsitul lumii nimeni nu poate spune precis cand o sa vina, dar cu siguranta nu va fi ca in filme gen 2012. Chestia cu sfarsitul in 2012 a inceput din cauza unei legende si orice preot atotstiutor nu are putea spune fix data, deoarece nimic nu e precis. Faza cu oprirea curentului e posibil sa o traim noi toti pentru ca din 2010 se tot anunta un puternic cutremur de aproximativ 8 grade, iar in 2012 s-a dat data: iarna anului 2013. Daca te intereseaza asta uite niste profetii care cred ca sunt reale: http://deveghepatriei.wordpress.com/......e-pe-urma/ si http://deveghepatriei.wordpress.com/......panicati/. Sunt foarte interesante si te pun pe ganduri...pe mine chiar m-au speriat,, tara noastra o sa fie lovita de un cutremur extrem de puternic, mult mai violent ca cel din anul 1977. A vazut orase romanesti rase de pe suprafata pamantului, zeci de mii de oameni care alergau in bezna noptii si urlau de durere si chinuri, biserici transformate in mormane de fier si caramida, oameni de vaza din tara noastra vor pieri in acest cutremur violent. Nu ne-a spus nimic de o data exacta, ora, zi, ne-a spus ca o sa se petreaca undeva dupa miezul noptii.''
ce va fi va fi. O zi frumoasa :)