| anonim_4396 a întrebat:

21 decembrie: Sfârșitul calendarului mayaș. „Nu mai este în 2012. S-a constatat că acest popor a uitat 104 ani, iar sfârșitul acestui calendar va fi astfel pe 21 decembrie 2116." http://ro.wikipedia.org/wiki/2012, va doresc la toti sa prindeti 21 decembrie 2116 la multi ani

13 răspunsuri:
| sandra2012 a răspuns:

Care-i intrebarea? Oricum o sa iti dau un raspuns: "Iar de ceasul acela nimeni nu stie, nici ingerii din ceruri, nici macar Fiul, ci numai Tatal" sau "Evanghelia aceasta a imparatiei va fi proopovaduita in intreaga lumea, spre a servi de marturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfarsitul".

| DeliaDaniela a răspuns:

Pana acum ziceau tot ca in 2012 va fi sfarsitul... acum ca a venit 2012 si nu mai stiu cum sa se scoata, amana pe 2016 oh go on
Sincer, de cand ma stiu tot preziceri din astea aud : ca vine sfarsitul in 2011, ba in 2012, ba in 2030... abureli! Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul! Daca in 2012 se termina calendarul mayaş nu inseamna ca se termina si viata pe pamant tot in 2012! straight face
Oricum, iti doresc si tie sa prinzi anul 2016 si mult mai multi de atat! happy

| anonim_4396 explică (pentru DeliaDaniela):

Multumesc daca doresti il prindem impreuna

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar sper sa fim niste batranei pana atunci!hee hee tongue

| anonim_4396 explică (pentru DeliaDaniela):

Poate ne casatorim pana atunci

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e o cerere? laughing tongue
As spune nu, dar... never say never laughing

| anonim_4396 explică (pentru DeliaDaniela):

Lasa-ma sami traiesc si eu viata, pe la 90 de ani sa incerc o realatie serioasa

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai de gand sa traiesti mult! laughing
bravo... asa trebuiehee hee

| anonim_4396 explică (pentru DeliaDaniela):

Cu tine mai ales, o mie de secole noi doi prin univers

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vorbele tale ar prinde viata... as avea timp sa vizitez toate locurile din lume pe visez sa le vad vreodatalaughing

| anonim_4396 explică (pentru DeliaDaniela):

Niciodata nu-i prea tarziu

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asa e

| Jameson a răspuns:

Chestia cu mayasi e doar o abureala. nu cred nimic, nici in ruptul capului,