| SnOwfLake_7810 a întrebat:

Buna seaea! Ce parere aveti despre filmul "Case 39"? Si care este cel mai horrow film pe care l-ati vazut?happy

3 răspunsuri:
| Adella05 a răspuns:

Mda. l-am vazut si eu nu e cel mai bun horrorlaughing. dar sa stii ca "the ring" e superwinking merita vazut.

| Vizitiul a răspuns:

Am vizionat si eu filmul si mi-a lasat un gust amar in gura. Cand vizionez un asemenea film, imi e greu sa fiu speriat, terifiat, ingrozit cand personajul principal nu e speriat, terifiat, ingrozit. Renee nu a dat impresia ca e speriata de copilul-demon. Deloc. Copilul-demon, la randul sau, nu a dat impresia ca e un copil demon. Stiu ca Jodelle este o actrita tanara, dar nu si-a facut treaba cum trebuie. Nu m-a convins absolut deloc ca ar fi o scanteie cat de mica de rautate in ea (spre deosebire de actrita care a interpretat-o pe Esther in The Orphan, ea chiar mi-a dat fiori). Intreg filmul mi se pare o imitatie cat de poate de proasta a Orphan-ului, de altfel. Anumite segmente se vroiau a fi terifiante, dar mie mi-au dat impresia ca nu aveau nicio idee pentru a ne speria. Nu este un film absolut deloc realist, personajele nu sunt credibile deloc.
Daca ar fi sa nominalizez un film horror care mi-a placut, cred ca ar fi vorba despre "Wrong Turn"!

| YoAnNa a răspuns:

Am vazut si eu filmul la cinema, si mi-a placut ideea filmului, dar nu a fost foarte horror, adica doar cateva secvente! Un film ceva mai horror si in acelasi timp interesant " \Activitate paranormală"! Bye :X:*