| andrey1412 a întrebat:

Buna seara,

Am o pisica de 1 an si. cred ca este gravida, deoarece i s-a marit mult burta, cam de 2-3 saptamani e asa. Intrebarea mea este urmatoarea: cat mai dureaza pana ii naste? E adevarat ca daca pun mana pe pui, dupa ce ii naste, ii mananca? Imi puteti da niste sfaturi, e prima data cand am pisica. Astept raspunsuri, dau funda, bineinteles.

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

2-3 luni, depinde de pisică, de exemplu am și eu pui, au o săptămână și i-am adus în casă într-o cutie; și pisica nu le face nimic, în sensul rău. Acum ce-i drept, motanul îi mănâncă, mi s-a întâmplat. happy
Totuși ca să crească calumea, mai bine n-ai sta cu mâna pe ei zi noapte. Lasă pisica să aibă grijă de ei până la un moment dat, după preia tu big grin. Baftă.

5 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Nu ii naste, ii fata...si o sa ii fete aproximativ in 2 -3 luni, depinde de data in care au fost "facuti", si cred ca da o sa i manance, asa imi spuneau si mie ai mei, nu am incercat pentru ca nu aveam pisica, dar stiu ca asa imi spuneau si ai mei cand aveam iepuri, femela simte miros de om, si crede ca nu este puiul ei, ceea ce o face sa ii atace ca sa nu ii raneasca si pe ceilalti,

| petrescuionut a răspuns:

Cam 2 luni maxim 2 luni happy

| nikname a răspuns:

O pisica tine 3 luni!

| HinataYuno a răspuns:

Intre 2 si 3 luni... nu e bine sa pui mana pe ei. Daca ii mananca, inseamna ca erau bolnavi. Daca e prima ei fatare exista sanse sa ii fete morti sau sa moara dupa un timp.

| Alex_Alexutzu_1995 a răspuns:

Te poate ajuta saitul acesta despre tot ce trebuie sa stiii despre pisica ta ...http://www.animalutze.com/articole/nastere-pisica.php