| Sweetandsour_Sweetandsour_1980 a întrebat:

Buna seara,,, Doresc sa stiu cu aproximatie pana la ce varsta poate ajunge un perus? Am 2 iar unul dintre ei(baiatul)il am din anul 2007 si l-am luat deja marisor,,,,,,De aproape doua saptmani pe cap,,deasupra ciocului au iesit foarte multe multe pene albe sa spun asa,,,,,, ma ingrijoreaza un pic,,, Poate fi din cauza ca este batran sau posibil sa fie bolnav? Va multumesc frumos pentru raspuns si sper sa imi raspundeti cat mai curand

1 răspuns:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Perioada de viata in captivitate e de la cinci pana la opt ani. In salbaticie traiesc pana la 9 ani.
Daca il ai din 2007, cred ca e cam batran sad