| anonim_4396 a întrebat:

O batrana sau un batran (bolnav grav, nu mintal) poate omora un om si sa nu intre la inchisoare, din cauza conditiei medicale si fiind prea in varsta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa fie condamnat, ca o sa execute sau nu pedeapsa depinde de faptul daca boala poate sau nu poate fi tratata in inchisoare si asta se va hotari in urma unui consult medical. Numai bine!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e firesc... dar numai la noi, in Romania, unde exista smecheria cu " eliberat pentru ca nu suporta regimul de detentie".
Asa a fugit singurul nostru terorist peste hotare, asa se relaxeaza acasa Vantu, in curand si Voicu, Nastase, toti marii mafioti ai neamului care brusc devin bolnavi gravi (sic).
In tari mai serioase, doar printr-o gratiere prezidentiala se poate obtine eliberarea din inchisoare. La noi e invers, de aia toti vor sa il suspende pe Baselu'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sint destui bogatani si politicieni, care au omorit pe cineva in accidente de masina sau de vinatoare si n-au platit, sint bine mersi in libertate. Deci, e posibila si situatia de care spui.

| iKronstadt a răspuns:

La puscarie,
Sa mearga toti chiar la puscarie.
Laaaaa puscariiiiiieeeee,
Sa mearga toti exact la puscaaaariiieee!
The end!

| Ammy93 a răspuns:

E posibil, depinde de judecator. mai conteaza si ce fel de omor.