| Summeeerr a întrebat:

Buna seara TPU! :3 am 14 ani si vreau sa imi cumpere parintii un yorkshire terrier. Nu avem nici o problema cu banii, pot sa spun ca ne incadram in categoria oamenilor bogati..acum sa nu ma credeti vreo fitoasa..in fine. Mama este de acord si ma tot rog de ea sa il convinga si pe tata ca sa imi ia unul. Inainte l-am mai rugat si a zis ca nu, crede ca nu am grija de el. Dar acum mi-a zis mama ca ma crede ca o sa am grija de el. Problema este(tot mama mi-a zis asta) ca daca e sa plecam altundeva nu avem unde sa il tinem..as putea sa il tin la sora mea..si sora mea cand pleaca de acasa isi duce cainele (tot mic e) la munca laughing ea e sefa acolo..si il tine chiar si noaptea..si cu saptamanile... Deci..cum sa ii zic direct tatalui meu ca sa il conving?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Claudiiiaa a răspuns:

Si eu am aceeasi problema! doar ca vreau pomeranian happy. trebuie sa il bati la cap pana il convingi! mie asa mi-a mers cu mama. ii arati ca te-ai interesat! ii arati poze! ii povestesti! ii zici mai multe despre catel! sper ca te-am ajutat!

| Summeeerr explică (pentru Claudiiiaa):

Asa fac si eu..si nimic. oricum azi vreau sa vb cu tata despre mai multe chestii laughing ureaza-mi succes smug siii succes si tie laughing am mai avut catelusi inainte si nu am avut grija de ei dar eram mica...nu cred ca aveau cum sa se astepte de la o fetita de 8-9 ani sa aiba grija de ei permanent

| Claudiiiaa a răspuns (pentru Summeeerr):

Eu am mai avut alte animale inainte pe care mi le doream mult dar eram mica si nu prea aveam gria de ele! dar eram mica!
oricum. am avut iepure, hamster, papagali, pesti, pisici, o pisica care a fatat, si acum mai am una.dar oricum, succes!

| piuw a răspuns:

Daca ai bani spune-le parintilor sa iti cumpere niste carti. Ai sa fii mult mai castigata pe viitor.happy