| hamham_1461 a întrebat:

Buna-seara TPU! Ca tot a venit Revelionul as dori sa va intreb daca stiti ca la miezul nopti se pune o dorinta dar doar de Revelion.Eu sincera sa fiu nu mi-as pune o dorinta egoista cum ar fi,, Imi doresc multi multi bani sa fiu faimoasa etc,,. Eu imi doresc ca in anul ce vine sa fiu si mai buna ca si pana acum.Si sa stiti ca nu ma laud cu nimica dar totusi eu as dori sa infiintez o campanie cel putin dar nu stiu cum voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Pai ...noi de exemplu am facut o starngere de fonduri la scoala si am stans(cativa copii) bani de la toti de la scoala, apoi cu banii stansi(a fost o suma destul de acceptabila), am mers apoi la azilul de batrani, unde am cumparat mai inainte cozonacii, fructe (portocale, banane), iaurturi, iar batranii au fost foarte fericiti happy, pentru ca la varsta noastra(12 ani) nu multi se mai gandesc si la alte persoane( copii starzii, batrani), iar doamna diriginta a fost si multumita in acelasi timp de noi, deci mie mi se pare ca am facut o fapta buna de craciun ( dar nu nunumai), deci la o varsta inca mica nu poti face lucruri mari( fundatii cum spui tu), dara acest lucru este mic si insemnifickativ, Un an nou fericit! si... fundita happy

3 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Doamneeee. Ai plecat de la ceva si ai ajuns la cu totul altceva. Si ce ai zis ca vrei sa infiintezi? O campanie? Campanie a dus Napoleon, Macedon sau Hitler, tu nu ai cum sa faci asa ceva. In cel mai rau caz o companie, dar in ziua de astazi, ai nevoie de foarte multi bani ca sa faci asa ceva. Dar tu pune-ti dorinta. Pune-o. Si vezi tu ce-o iesi. Numai bine!

| mioara a răspuns:

La multi ani si mult succes, putere de munca.

| bogdan_8101 a răspuns:

Daca ai ideitongue si ai resursele necesare de ce nuhee hee poate dorinta se va implini