| DenisIonut01 a întrebat:

Buna,stiu ca la marele alexandru (papagal) li se mai spune si Indian ringneck asa stiu eu daca gresesc rog sa ma corectati ce vreau eu sa aflu de fapt este cum se numeste alexandru cel mic (puteti sa imi dati niste videoclipuri cu marele alexandru cum canta cantecu lui nu alte melodii )

Răspuns Câştigător
| IoanaKarina23 a răspuns:

Eu am un micul alexander laughing)))) deci canta toata ziua uneori imi vine sa il strang de gat laughing))) eu stiam ca marele alexander se cheama Psittacula eupatria, în engleză Alexandrine Parakeet, de obicei marele alexandru si micul alexandru isi fac singuri un cantec a lor dupa anumite zgomote sau cuvinte pe care le aud

1 răspuns: