| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat am 14 ani si as dori sa-mi cumpar un caine stau la oras la casa sunt o fire lenesa dar mereu mi-am dorit un caine.Ce caine imi recomandati? Avantaje, dezavantaje...

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cainii nu sunt jucarii. Daca esti o fire cam lenesa nu-ti cumpara caine.

| sebysebyca a răspuns:

Ia-ti un rotvailer si dupa aia bate-l cu o bucata de lemn! sa vezi cum uiti pe data ce inseamna lenea.o sa-i zici la iepure, puturosule!

| Silyca a răspuns:

Sa nu credeti ca sunt chiar asa lenes doar ca imi place sa lenevesc asta nu inseamna ca nu ma ocup de el...

| Silyca a răspuns:

M-am saturat sa stau toata ziua la calculator si chiar vreau sa am o ocupatie.

| CPR a răspuns:

Bulldog englez este un caine care nu o sa faca prea multa miscare deci ideal pentru tine.In schimb exista multe dezavantaje care se datoreaza in special botului scurt mai multe informatii gasesti aici http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/bulldog-englez
Alte rase asemanatoare ar fi Buuldogul francez mopsul sau boston terrier.
Aici poti sa gasesti multe informati si sa-ti alegi ce crezi ca ti se potriveste;)
http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/

| cockye a răspuns:

Degeaba iti recomandam un caine mai bine il vezi tu la fata locului.
Alege cainele care te reprezinta laughing
Avantaje : primesti un bun prieten, ai cu cine te juca, nu te plictisesti
Dezavantaje:Face mizeriehappy
Bafta!winking

| homosapienbone a răspuns:

Labrador, ca-i un partener de incredere

| Bledea a răspuns:

Hmm...Bichon..sau rasa Boo sunt cei mai frumosi si cuminti

| AndraBlue14 a răspuns:

Golden retriever. Mi se par cei mai loiali, cuminti, jucausi si frumosi caini happy Avantaje : o sa ai 'un prieten de joaca' laughing Dezavantaje : mizeria thinking

| eduard28 a răspuns:

Daca esti o fire lenesa mai bine du-te la sala sau ia-ti o bicicleta, in loc sa iei un caine care face mizerie, si tu fiind lenes, nu o sa fi in stare sa cureti dupa el

| slek a răspuns:

bull terrier