| Ushhher a întrebat:

acum 2 luni mi-am cumparat un akita american de 2 luni deoarece mi-a placut foarte mult aceasta rasa. Totusi, specific rasei este ca latra rar. O profesoara cu care fac ore suplimentare are si ea o femela de akita american de aproape 2 ani. Ea o tine in curte iar cand ma duc la ea la ore cainele incepe sa latre mult la mine. La ce vreau sa ajung este ca, cainele meu are 5 luni si totusi, nici un latrat la straini dar absolut nimic. Oare cand va fi mai mare va fi rau cu strainii? Sau o sa fie bland cu toti?

1 răspuns:
| clickkcilc a răspuns:

Uita-te la hachiko si citeste aici https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20101210231158AAushYd
akita inu este un pic mai agresiv decat akita american.nu stiu mai nimic despre rasa asta dar am citit acolo. sper sa te ajute cu ceva