| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Acum 2 luni mi-am luat un peştişor de acvariu din (Hornbach) de o culoare mai deosebita: gri.Mi s-a spus ca e Caras şi am platit 11 lei pentru el, doar ca e puțin mai mare ca ceilalți trei peştişori şi are forma capului şi a cozii puțin diferita+ca are mustați iar ceilalți nu au..Ma tem ca vanzatoarea sa nu-mi fi dat un peşte Crap Koi care din cate ştiu se face cat tot acvariul meu cand creşte laughing)Mai jos aveți link-ul catre nişte poze cu el poate ma lamuriți voi

https://imgur.com/gallery/rSUvv

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Am glumit mai sus! Să nu faci așa ceva... :))
Stai liniștit, e Caras. Doar că al tău e mai frumos!
http://imgur.com/a/tzgpx

| Costy_Regele_1991 explică (pentru floresdemayo):

Wow mersi de poza m-ai liniştit laughing))Mulțumesc mult!

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prăjește-l, vezi dacă are gust de Caras sau de Crap Koi. ))

| alina2k18 a răspuns:

Sa o reclami pe vanzatoare...

| Costy_Regele_1991 explică (pentru alina2k18):

Bag ceva in rasa ei. ştii cumva cat va mai creşte sau daca il pot duce inapoi in caz ca va avea dimensiunile foarte mari?

| MateiCiobanu a răspuns:

Din formele lui el este tot un koi(nu sunt sigur as fi suta la suta sigur daca ai avea poze clare cu cel gri si unul portocaliu)