| TheMacera a întrebat:

Acum cateva zile catelusa mea a nascut 7 pui fumosi si sanatosi. Peste 10 zile vor le vor da ochii. Si as avea cateva intrebari :

1. La ce varsta se incarca cateii?

2. Cum intarc cateii?

Fundaa

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Catelusii se intarca dupa 8-10 saptamani.
Nu inainte de aceasta varsta pentru ca pot murii.

| Rocsid a răspuns:

Cand vrei sa ii intarci iti recomand sa le cumperi granule speciale din cabinet.Acelea au toate vitaminele si nutrientii necesar pentru o dezvoltare sanatoasa si armonioasa pentru puiuti.Si si dupa ce cresc FARA PEDIGREE SAU CHAPPY..sunt niste mizerii pline de soia care le provoaca cateiilor dermatite si otite.
Si fara lapte.le provoaca diaree

| danutz2006 a răspuns:

Depinde de catei. De la 5-6 saptamani ei pot incepe sa mai manance si altceva in afara de lapte. Atunci poti incepe sa intervii tu cu mancare speciala pentru pui, pe care sa o dai inmuiata in diverse lichide (supa, lapte, etc).
In acelasi timp trebuie sa ii acorzi o ingrijire suplimentara si catelusei care trebuie sa beneficieze in aceasta perioada de o hrana de buna calitate si mai mult ca de obicei.
Incepand cu varsta de 8 saptamani poti sa incepi sa dai cateii catre alti proprietari.
O zi frumoasa,