| GiuliaMariaaa a întrebat:

Bună TPU!

Acum doi ani am adoptat un pui de pisică. Era iubitoare și voia mereu să fie mângâiată.

Vara asta am lăsat-o 3 săptămâni acasă, cu prietena mea care venea să îi dea mâncare și să se joace din când în când cu ea. Când m-am întors, prima săptămână nu se dezlipea de mine, dar după o vedeam doar când îi dădeam mâncare. Dacă voiam să o mângâi mă zgâria și mușca.

Acum 2 săptămâni am adoptat un motănel pe care l-am găsit pe strada. Are maxim 6 luni și pare foarte atașat de pisica mare, dar de când l-am adus, totul s-a înrăutățit. Pisica vine să îl lovească fără motiv chiar și atunci când doarme si seara trebuie să mă asigur că nu sunt în aceeași cameră, fiindcă ea îl lovește foarte tare. Cred că e geloasă, dar ce aș putea să-i fac?

1 răspuns:
| paraciosul a răspuns:

A batut-o sigur
Sa iti bati prietena