| adicutza1 a întrebat:

Acum o saptamana am achizitionat un papagal perus si de cand l-am luat nu a baut aproape deloc apa! Nu mai este asa vioi cum era inainte...ii cade o gramada de pene,respira foarte greu iar cand a aproprii de colivie se sperie si zboara dintr-un colt in altul! Din prima zi cand l-am luat a fost foarte vioi si ii dadeam drumul din colivie si venea si mi se aseza pe umar...acum s-a schimbat mult! Cand ii itind degetul printre grati se sperie si ma ciupste! CE S-A INTAMPLAT CU EL? Va rog dati-mi niste sfaturi ceva!sad Dau funda mare! plz!sad

Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Si perusul meu facea asa cand l-am luat.i-a luat cam o saptamana sa se acomodeze.mi s-a recomandat sa ii pun niste capace cu seminte si apa pe fundul coliviei ca sa le vada si sa manance si sa bea apoi sa ii pun in recipientele speciale si sa incerc sa il conduc la ele si usor usor s-a invatat.E antipatic deoarece l-ai luat din mediul unde era obisnuit. daca nu se vindeca inseamna k este bolnav.De unde l-ai luat? este bine sa cumperi papagali de la magazine de specialitate, altfel pot fi bolnavi si ai dat banii degeaba

2 răspunsuri:
| pedobear a răspuns:

Stii sa faci coliva?

| MonicaPis a răspuns:

Pai nu stiu perusii sunt schimbatori si fricosi sa-ti iei un rosella sau penat sau micu alexandar deastia dar iti voi spune de ce e asa fricos noaptea cand intra la culcare poate se mai vad umbre de pe geam altfel s-o fi speriat de ceva din casa nu stiu ce sa zic e una dintre variante BAFTA sper sa-ti iei un papagal mai bun de acum inainte