| emy100 a întrebat:

Salut.Am si eu un perus care inainte a fost a bunicii mele. Ea la cam chinuit nu-i dadea drumul din cusca nu facea nimic.Acum e al meu si e fata. Daca bag degetul in colivie nu vrea sa se suie. Zboara in toate partile si fuge de mine.Nu stiu ce sa fac.Am mai avut unu inainte a fost doar al meu si se aseza pe mine manca mancare gatita, vorbea.Deci vreau sa-mi spuneti ce pot sa fac cu cel de acum sal domesticesc.

Răspuns Câştigător
| alynamaria99 a răspuns:

Si eu am 2 perusi o fatita cu 3 zile mai mare decat baiatu fata e energica dar baiatu ii era frica de tot cand vedea pe cineva ca se apropie de cusca sa speria dar cu timpul m-am apropiat de el adica ma jucam cu ei ii gadilam pe burtica ma ciupeu etc daca stai cu ei din placere el v-a simtii ca o faci din placere si chiar il iubesti. Sper ca te-am ajutat.Mult succes.Te pup!

2 răspunsuri:
| Kitty20 a răspuns:

Poate se comporta asa din vina stapanului de dinainte tu ar trebui sa incerci sa te imprietenesti cu el.sal mangai sai dai mancare buna etc. Funda?

| emy100 explică:

Pai eu stau cu ea, vorbesc ii dau, mancare dar fuge nu ma lasa sa o ating nici cu unghia