| pinkypuffy a întrebat:

ajutati-ma are ceva daca am taiat foarte dar foarte putin din mustatile la caine? de fapt cred ca am taiat nu stiu dar sa zicem ca am taiat are ceva?

6 răspunsuri:
| Dianaㄨ a răspuns:

Da, are. Mustatile ii tin lui echilibrul.
Acum, spera si tu sa fie bine.

| YouNoob a răspuns:

Mustatiile unui caine simt miscarile aerului si il ajuta sa inteleaga ce se intampla in jurul lui.
De ex: daca arunci un bat spre el, miscarea aerului provocata de bat este detectata de mustatile lui si il ajuta sa aproximeze date despre obiectul respectiv, ex: viteza, marime etc.
Ce pot sa zic, felicitari e ca si cum ti-ar scoate cineva tie un ochi si dupa ar posta pe net "i-am scos un ochi, are ceva?"

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Acum depinde cat de mult pentru ca ii poate afecta simtul mirosului

| Ioanadulcik a răspuns:

Nu are nimic e bine ca nu le-ai taiat de tot dar o sa isi piarda din simturi adica cainele are un simt al mirosului foarte bun si simtul mirosului nu o sa mai fie ca-nainte

| xAnnabella a răspuns:

Pai cam da pentru ca sunt ff importante mustatile si la pisici si la caini daca i-ai taiat putin nu cred ca poate pati ceva acum vezi si tu

| airjordan23 a răspuns:

Stiu ca la pisici mustatile au rol foarte important