| croissant a întrebat:

Motănelul meu are ditamai mustățile. Voi ați tăiat mustățile la pisica?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici să nu te gândești să tai mustățile unei pisici. Sunt foarte importante pentru ele pentru orientare în spațiu

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa nu faci asta niciodata.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mutila animalul, ca mustatile sunt "radarul" lor de orientare.

| anonim3247 a răspuns:

De multe ori dar era ținut doar în casă. Când creșteau mari că îi cădea câte una i le tăiam cu foarfeca. Acum am 7 pisici și astea nu au mustăți mari.

| AdioTPU a răspuns:

Nu am taiat niciodata mustatile nici unui animal, nici nu o sa o fac si nici tie nu iti recomand sa o faci. Cum a zis si suntserios, sunt necesare pentru orientarea lor in spatiu.

| Fonk a răspuns:

Pisi ce faci? big grin