| qwertyu76 a întrebat:

Am cumparat un cuibar pentru papagalii mei perusi de ceva vreme. Femela se joaca mereu la cuibar dar nu intra niciodata doar isi baga capul inauntru eu cred ca nu are loc pe gaura aceea. Ce pot face?

1 răspuns:
| blackcat99 a răspuns:

Daca casuta e din plastic, scoate casuta afara din cusca, incalzeste lama unui cutit care nu iti trebuie la aragaz, si da cu lama cutitului prin jurul intrarii in casuta, ca sa o mai largesti. Lasa sa se usuce calumea plasticul (vreo 5 minute) si poti baga casuta inapoi in cusca.