| Anabasketball a întrebat:

Ma numesc Ana si as vrea sa stiu daca am un mascul si o femela perusi si le-am cumparat cuib(adica o casuta) cum fac ca sa se bage in ea deoarece ei nu se baga? Dau funda :*

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai nu se baga. Cutiuta este pentru femela ca sa faca pui. Daca nu, nu or sa stea in ea.

| AtateaConditii a răspuns:

Masculul are narile albastre iar femela roz-maronii. Nu s-au obisnuit sau n u sunt adulti. Mai lasa-le timp sau scoate barile alea pe care stau ei si o sa fie nevoie sa stea atarnati de ceva si in acest caz cuibul va fi singurul loc unde vor putea sta.

| Azre a răspuns:

Se bagă ei odată și odată. Ai răbdare.

| MateiNorrisNemes a răspuns:

Pai daca nu vor asta e. Poate se baga noaptea sa doarma sau nu se inteleg si nu se baga impreuna. Poti sai dresezi ca de exemplu: (Numele animalului) La loc! ca Bobo La Loc! Deci poti sa incerci cu Dresajul sau dui undeva la dresat sa fie mai usor happy.