| staicubianca a întrebat:

Am 3 perusi doi masculi si o femela le-am cumparat un cuib si masculul tot intra in el si isi face un cuib nu inteleg nu i-am vazut niciodata imperecandu-se.

3 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Vezi cu care se intelege femela mai bine dintre cei doi si separa perusul in plus de cuplu,nu trebuie sa ii vezi tu,ei se pot imperechea si in cuib, depinde si cati ani au, succes!

| Magnifico a răspuns:

Tii 2 masculi si o femela in aceeasi cusca? Eu am avut 2 masculi acum mai am doar unul caci s-au batut si unul a murit din ei fiind ucis de celalalt. Daca lesi masculul si femela in cusca si au cuib nu trebuie sa faci nimic. Daca el se duce in cuib inseamna ca asteapta un puisor, normal ea trebuie sa se duca ca sa scoata ouale.

Citeste aici mai multe despre imperecherea la perusi:http://www.latifa.ro/......lor-optime

| staicubianca explică (pentru Magnifico):

Da ii tin in aceeasi cusca dar ei nu se bat au avut la inceput o cearta dar pe parcurs sau acomodat