| qwertyu76 a întrebat:

Am o pereche de perusi, si de curand le-am cumparat un cuibar pe care l-am atasat de colivie. Dar lor le este frica de el. Ce pot face ca sa ii ademenesc sa vina la cuibar fara sa le mai fie frica?

2 răspunsuri:
| andreea171998 a răspuns:

Pai aranjeaza-le acolo inauntru cu niste fan sau ceva moale, apoi pune-le mancare sau ceva care sa li se para lor atractiv. daca nu, poti sa lasi pur si simplu asa pentru ca la un moment dat ei o sa vada ca nu e nimic acolo si o sa intre.

| Raressunteu a răspuns:

Ai putea sa le pui o păpușă în forma de perus sau de papagal sau sa le pui mancare. happy