| iosifeusitu a întrebat:

Am spalat o camasa neagra, cand am scos-o si am uscato mai avea o culoare pe ia, mai pot face ceva sa fie cum a fost? va rog

4 răspunsuri:
| neonitza1 a răspuns:

Pai...cumpara-ti un pulver colorant pentru textile (am si eu, costa maxim 2 lei) in ce culoare vrei, umpli un lighean cu apa si amesteci cu pulverul(pune aprox. 3 linguri de masa in apa calduta) si dupa ce ai amestecat aprox. 3 min, pui camasa in apa si o tii acolo aprox. 10-15 min. (NU UITA sa-ti iei manusi din cauciuc sau asa, ca daca bagi mana in apa cu colorantul de textile, se duce foarte greu.crede-ma eu am uitat odata de manusisad ) si dupa ce ai tinut camasa in apa colorata, o pui la uscat, si in ziua urmatoare e ca si noua happy happy
poosie, BAFTA!:* happy funda?happy

| neonitza1 a răspuns (pentru neonitza1):

Scuze,deci amesteci in apa calduta aprox. 3 linguri cu pulver
happy

| iosifeusitu explică (pentru neonitza1):

Multumesc...

| Cameronn a răspuns:

Folseste Vanish, se iau petele foarte usor in apa calduta 30 de minute. Paaa