| Callmebaby a întrebat:

Bună, TPU. Am la țară un catelus care obisnuia sa fie toarte activ. Are 4 luni jumatate si e de talie mica. Obisnuia sa doarma pe o canapea veche sub acopierisul casei, dar fe cand cu caldurile dormea pe iarba, la răcoare. Azi noapte dormind pe iarba l-a udat o ploaie bine, si până s-a trezit sa se duca pe canapea era deja leoarca. De pe la 10 de dimineața a inceput sa stea molosit, nu vrea sa manance si doarme doar la soare. Ce sa ii fac?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Sa-l duci la veterinar sa il verifice daca are temperatura, sa il trateze.Tu nu ai ce sa ii faci, nu il poti salva in caz ca a racit la plamani de pilda

| Începătorul988 a răspuns:

Posibil sa fi racit. Du-l la veterinar. Are vaccinurile facute micutul?