| Vladuthz a întrebat:

Am o problema destul de serioasa. Cel putin asa cred eu. Acum 3 zile varul meu care e mai mic cu un an ca mine (al are 17, eu 18) a venit la mine acasa in vizita si am hotarat amandoi sa stea la mine 5 zile ca sa petrecem amandoi mai mult timp. Problema e urmatoarea, inca de cand a venit, doarme incontinuu ca un bou. Pe cuvantul meu de onoare daca am mai vazut asemenea om. Marti cand a ajuns, a baut un suc cu mine in bucatarie si s-a dus la mine in camera sa se culce. Mai spre seara s-a trezit ca sa bea niste ceai dupa care iar s-a culcat la loc. A doua zi cand s-a trezit a mancat de pranz, dupa care s-a dus inapoi in pat. Deci doamne fereste! Prima data ma gandeam ca are vreo problema, asa ca ieri la pe la 12 cand s-a trezit sa bea ceaiul, l-am intrebat care e faza, si mi-a zis ca nimic, vrea sa se duca in pat. L-am rugat insisten sa mearga cu mine intr-un pub sa bem ceva, si a inceput sa tipe la mine sa-mi faca faze gen,, LASA-MA IN PACE SA DORM"! Doamne fereste. Dupa aia s-a mai sculat la ora 16 sa manance, s-a dus direct la baie sa se cace, dupa care s-a culcat la loc. Bai nene sa-mi dau palme, cand l-am chemat la mine, am crezut ca o sa ma simt bine cu el, dar tot ce face animalul este sa doarma toata ziua. Astazi la fel, programul a fost acelasi, s-a trezit la ora 14, s-a dus sa manance, a frecventat veceul, dupa care inapoi in pat. Chiar si acum scriu mesajul asta incet fara sa-l trezesc ca doarme in pat frumoasa adormita. De asta va intreb, credeti ca are ceva? Eu unu n-am mai vorbit cu el de cand a tipat la mine, ca a tipat tampitu intr-un hal de am crezut ca se transforma. Nu stiu ce sa fac, mi-e frica ca daca-l trezesc cine stie ce reactie va avea, voi ce imi sugerati?

10 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Frumoasa adormita?laughing Poate a luat ceva interzis si se manifeta prin satri de somnolenta, poate e bolnav, sau cum a zi Vladonelol, poate intra in vise translucide {e o mare tampenia chestia asta care te prosteste, dar e trecatoare}. Poate are ceva pe suflet si nu mai vrea contacte cu lumea reala, incearca sa il tragi de limba cand e treaz, bate apropouri despre visele translucide si vei alfa daca e asta cauza.Nu prea stiu ce sa iti spun incearca sa afli ce simte ce se ascunde in el si daca e foarte rigid si nu vrea sa vorbeasca o lovitura in cap ar trebui sa il aduca in lumea reala.

| Clauvdgg a răspuns:

rolling on the floor Mama cat de tare esti rolling on the floor
Pai poate nu se simte bine, poate il doare capu sau ii este rau... pai ar trebui sa te duci la parinti si sa le zici ca frumoasa adormita doarme toata ziua ca un bou rolling on the floor si sa il intrebe ei daca are ceva sau macar sa ii zica, ca daca mai doarme asa mult o sa ajunga in grajd happy
Baftaa! rolling on the floor rolling on the floor

| NeimaginabilA a răspuns:

Simplu, asa fac majoritatea tinerilor de azi, scoate-l din pat si iesiti la o pizzeria, restaurant sau suc, sa vezi ce se trezeste!
Si daca comenteaza, insista ca pana la urma cedeaza el.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

rolling on the floor)))))) frumoasa adormita laughing)))))) ai fost scarbos x_X ..asteapta pana pleaca si las-o pe frumoasa adormita sa doarma love struck

| Rooobi a răspuns:

Pai poate a facut ce a facut si Connect-r toata vara si acum face ca parodia de toamnalaughing Scuze nu ma puteam abtinelaughing
Poate l-a parasit iubita si e foarte suparat si e inchis in el dupa faptul cum ai zis ca a tipat la tine sau poate are probleme in familie, a facut ceva ilegal de care ii e frica sa nu se afle...
Cel mai sigur e ideea cu iubita ca n-a poate pune mult la suflet, daca nu poate are alta problema cine stie... incearca sa vorbesti cu el daca-l prinzi treaza, DACAlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| RADOXO a răspuns:

Ti-as sugera sa le spui parintilor ce se intampla si poate ca vor putea discuta ei cu el mai sincer!

| BarbieDarya a răspuns:

=)Hai ca ai umor.Las-l sa doarma si iesi cu altcineva sau poti sa ii faci farse(alea rusesti sunt cele mai bune).

| downtoearth a răspuns:

LIKE pentru modul in care ai scris, geniaal. Iar varul tau, e baiat la ce sa te astepti? Si varmiu face la fel si are 14 ani (e cu 2 saptamani mai mic decat mine) poate cine stie l-a parasit prietena si doarme ca sa isi astupe golul din inima, sau poate a tras ceva pe nas, are cumva ochii rosii? Sau poate a fumat ce nu trebuia, in orice caz o sa vina o perioada in care probabil va fi plin de energie. Bafta in continuare si gaseste un print pentru frumoasa adormita laughing.

| guardian18angel a răspuns (pentru downtoearth):

Ahm... scoate-l dracu afara din casa. Da ce dracu, vine in casa ta, pe capul tau, mananca, consuma spatiul si aerul degeaba si nici nu-ti zice ce si cum si de ce si cat si... lasa-ma dracu.

In general daca doarme atat, inseamna c-o fi avut activitate mare in trecut (cocaina face asta). Deci a stat treaz foarte mult, a si baut, poate s-a si stresat o gramada, si acum doarme foarte mult, sa recupereze, si sa stea adormit sa nu dea ochii cu realitatea, ca nah... cand dai de starea de high, ti-e frica sa dai cu curu' de pamant happy