| Alexxander a întrebat:

Salut am un malamut de alaska in varsta de 10 saptamani, ieri l-am primit si acum nu prea mananca si este foarte trist...ieri a vomat deoarece drumul a fost foarte lung.Mai mult vrea sa doarma, sa stea singur...cum pot sa il fac sa manance si sa fie mai activ?

Răspuns Câştigător
| emmaemmanuella a răspuns:

Si eu mi-am adus un catel si tot asa a fost vreo 3 zile...medicul mi-a recomandat sa-l las o perioada asa pana se acomodeaza cu noua locuinta si cu tine... dupa 2 zile catelul meu a inceput sa se joace putin si sa si manace.problema principala este acomodarea.Lasa-l sa doarma si sa manance cand vrea el, mangaie-l si vb cu el, isi va reveni dupa cateva zile.Bafta.