| ana_1177 a întrebat:

Buna,am si eu un bebelus de o luna si 2 saptamani si am o intrebare pentru femeile care au copii... ziua manaca din 3 in 3 ore si noaptea doarme cate 6-7 ore e normal? nu e mult fara sa manance? m-am speriat cand m-am uitat la ceas si i-am dat sa manace adica am trezit-o, e bine ce am facut? sau sa las bebelusu sa doarma pana cand se trezeste ea, multumesc!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu trezesti copilul noaptea pentru a-l alimenta---si el, stomacelul, trebuie sa se odihneasca! Daca creste in greutate nu-ti face probleme inutile. Cele 6-7 ore de somn /noapte iti sunt benefice si tie, mai ales daca alaptezi.
Sa-ti traiasca bebelasul!

Răspuns utilizator avertizat
| TreiSurori a răspuns:

Eu am un fratior de cateva luni si mama ii da sa manance la 12 la 16:00 19:00 (mancare solida) si seara ii da lapte
daca al tau are 1 luna si 2 saptamani mananca numai lapte...

+ il culca intre orele 21-23
si atunci ii da ultima masa (lapte)
si doarme pana la 8-10 dimineata. Deci nu trebuie sa te sperii.
Daca mai mananca si tot atunci cand ii dai sa manance e bine.