| Byebye14 a întrebat:

Am nevoie de un sfat,de o parere de la cei care s-au mai confruntat cu aceasta problema. Chiar nu stiu ce sa mai fac,cum sa le ajut,sunt disperata crying Totul a inceput cand am gasit niste pisoiasi,patru la numar,aruncati intr-o padure, in mijlocul pustietatii,undeva in judetul Arad. Doamne,mi s-a inmuiat inimastraight face nici nu puteau sa mearga, atat de mici erau.S-au apropiat miorlaind de noi si i-am luat acasa, cu gandul sa-i crestem mari si frumosi si sa le gasim stapani.Eu si cu familia mea stam in Dambovita. Au rezistat eroic drumului. I-am crescut cu seringa, apoi au inceput sa manance singurei, sa se joace,intr-un cuvant:erau fericiti, iar acum sunt pe moartecrying(( S-au imbolnavit din cauza unei nenoricite de pisici a vecinului care a venit si le-a mancat macarea.Nu stiam ca e bolnava,cand ne-am dat seama era prea tarziu. Cred ca e vorba de parvoviroza,care inteleg ca e mortalastraight face Unul din cei patru a murit duminica dimineata. Altul a murit azi dimieata(Tomita,pe care il aveam dinainte sa-i aducem pe ei si care a devenit ca o mama pentru ei) Unul dintre cei mici s-a insanatosit si acum e jucaus,dar ceilalti doi nu. Sunt sleiti,n-au putere nici sa se miste,efectiv zac nu vor sa manance, iar eu sunt singura cu ei acasa pentru ca parintii mei sunt la seriviciu si nu stiu ce sa le fac sa reusesc sa-i tin in viata pana diseara la 18:00, cand au programare la veterinar Si ieri au fost la veterinar,le-a facut niste injectii,dar vad ca n-au niciun efect straight facecrying(( Daca v-ati confruntat cu astfel de probleme,va rog spuneti-mi ce le-ati dat sa manance, cum i-ati ingrijit...eu le dau fortat lapte cu seringa pentru ca am citit ca au nevoie de o hidratare puternica...altfeceva nu vor,sau nu pot.Le-am plimbat salam pe la nas,whiskas junior,dar degeaba crying((( Au luat si antibiotice(augumentin)le-am dat si ceai(azi nu au luat pentru ca eu nu ma bag la asa ceva,nu stiu cat sa le dau, sau cand)crying( Multumesc ca ati avut rabdarea sa cititi. Aveti vreo idee ce le-as putea face sa manance?crying

Răspuns Câştigător
| denideni2000 a răspuns:

Stiu te doare inima.si pe mine m-a durut cand puii catelusei mele au murit din cauza unei viroze din oras. am fost in aceiasi situatie din 8 a supravietuit doar unul... dar s-ar putea sa-ti traiasca, depinde si de sitemul lor imunitar. se trateaza ff greu. Eu zic sa le faci ceva cu banana si sa intrebi veterinarul daca ar treebu sa le pui ceva vitamine-n mancare.Iti tin pumnii sper sa-ti traiasca! Sper, sper ca te-am ajutat

| denideni2000 a răspuns (pentru denideni2000):

Funda?

| Byebye14 explică (pentru denideni2000):

Ti-am dat-o acum

4 răspunsuri:
| stalin a răspuns:

Da-le lapte..de obicei face bine la animale atunci cand sunt bolnave.

| lucav98 a răspuns:

Hmm cheama veterinarul acasa sau mergi cu ei dar nu trage prea mult de ei si vezi sa nu iei vreun microb.