| EuBorak a întrebat:

Pisica unui vecin a fatat si si-a abandonat puii. Unul dintre ei l-a dus la min iar eu l-am luat sa am grija de el dar e foarte mic inca nu stie sa manance singur. Am incercat sa ii dau lapt cu seringa dar se ineaca. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| caus3lov3ya a răspuns:

Pai ia o seringa mica si da-i putin, asteapta si da-i iar. Dar, ai grija cu lapticul de care e: fierbe-l si da-i-l caldut. daca nu il fierbi, el fiind f micut o sa ii provoci diaree. Ai grija cu pisicu! Succes :

5 răspunsuri:
| EuBorak explică:

PqGro problema e ca vecinu' meu e plecat din tara happy. Am luat azi pisicu' si l-am dus la mama lui dar nu vrea sa il hraneasca si nu imi e neaparat ca vreau sa il pastrez eu ca mai am 4 dar nici sa moara nu vreau.

| caus3lov3ya a răspuns:

Aa da! daca vrei poti amesteca lapticul cu putin galbenus de ou happy ca sa fie mai consistent si dupa ce papa ii faci masaj pe burtica, o sa il ajute mult pentru ca de obicei puiutii nu supravietuiesc fara mame. happy

| pqGro a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi bine sa te duci la acel vecin si sa ii inapoiezi pisica pana cand va mai creste.Pentru ca, daca nu are lapte matern nu poate trai, se imbolnaveste si moare.Credema am patit-o si eu si am adus-o inapoi.Succes.

| Renessmmee a răspuns:

Poti sa incerci sa il hranesti cu pipeta si tine pisoiasul cu gura in sus,

| DubReghin a răspuns:

I-a 1 Siringa Mica. Si dai cate putin asteapta mai dai cate putin si asa pana creste Vre`1 Saptamana
Dupa aia bea singura din 1 Farfurioara