| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna TPU. Am niste pui de gaina de 2 zile si sunt foarte galagiosi noaptea. Ce as putea sa le fac? Cutia unde stau ei o am in sufragerie si nu am putut sa dorm toata noaptea din cauza lor. Sfaturi?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îi acoperi cu o pânză care să ajungă pe capetele lor. Ei vor crede că e cloșca.

| lpavel a răspuns:

Sa fie 25 de grade cel putin la ei acolo si nu vor mai face galagie! Le este frig sau foame/sete de aceea sunt galagiosi!

| gabicoo a răspuns:

Îi duci la țară!

| AdioTPU a răspuns:

Puneți antifoane, dopuri de urechi.

| tonyc7 a răspuns:

Doar closca care trebuia sa fie cu ei ii putea face cuminti.
Singura solutie cred ca e sa muti cutia in alta parte.