| IngridObrien a întrebat:

Am o pereche de perusi foarte, dar foarte galagiosi.
Noaptea cand incerc sa dorm nu pot dormii de ciripitul lor.
Baietelul mai tace din cand in cand, dar fetita nu. rolling on the floor
Ce as putea sa ii fac fetitei sa taca? E nazdravana rau.
Cand vreau sa o mangai fuge de mine ca dracu de tamaie. rolling on the floor))
Mentionez ca baietelul se teme de ea.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tylverat a răspuns:

Poate sunt foarte agitati ai trei modalitati:
-cum au zis si ceilalt, poti pune un prosop pentru a-i calma
-le poti da drumul intr-o camera, eu asa fac cu "perusa" mea. Dar daca nu vin inapoi in cusca, nu l-e da drumul, a mea vine imediat. Potae daca le dai drumul o sa-si concume energia
-separa-i, probabil ea nu-l suporta pe el. Pune-i pe amandoi in doua custi diferite happy

Mult succes

| AdrianaCristina1416 a răspuns:

Ca sa nu mai faca galagie noaptea colivia trebuie acoperita cu ceva, cu ceva subtire ca sa nu mai vada lumina