| GymmyCool a întrebat:

Am o catelusa care astazi a implinit 62 de zile de gestatie. I s-a rupt apa la 18:30, iar de atunci respira sacadat si nasterea inca nu s-a produs. Spuneti-mi urgent, va rog la cat timp de la ruperea apei incepe nasterea propriuzisa. Va multumesc. FUNDA + Vot

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Consulta un medic veterinar.

| DeeaPuff a răspuns:

In maxim 35 de minute. Atat ar trebui sa dureze

| iulia55644 a răspuns:

Deci,pisica mea a nascut 2 pui si pe primul l-a nascut la ora 18:00 parca, iar pe al doilea dupa 25 de minute, dar dupa ce i s-a rupt apa au mai durat 10 minute pana a nascut