| GymmyCool a întrebat:

Am o catelusa care astazi a implinit 62 de zile de gestatie. I s-a rupt apa la 18:30, iar de atunci respira sacadat si nasterea inca nu s-a produs. Spuneti-mi urgent, va rog la cat timp de la ruperea apei incepe nasterea propriuzisa. Va multumesc. FUNDA + vot

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Cred ca mai sunt sanse.Nu te da batut\a. Poate dura si 2 zile sau chiar mai mult fatarea.Suna veterinarul.Stai cu cateaua dar nu o stresa ca se va duce prin toate colturile casei sa fete si nu ii vei mai gasi pui decat morti asa ca ai grija.

8 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Fatarea poate dura si toata noaptea.nu are un timp anume. pune-i apa rece sa bea. eventual ii stergi cand ii fata, le tai cordonul la vreo 10 cm si ii tii cateva secunde cu capul in jos sa li se desfunde nasul, daca vrei s-o ajuti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa catelusa singura, nu te mai baga acolo, ii distragi atentia, las-o sa nasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aprinde lumanarea, ca are hemoragie, trebuia sa o duci la veterinar imediat dupa ce i s-a rupt apa, daca ai vazut ca nu naste

| bocaipaulionut a răspuns:

laughing lasa pisica singura ca se intimideaza si nu mai naste

| bogpys a răspuns (pentru bocaipaulionut):

Este caine...din cate am citit

| GymmyCool explică (pentru bocaipaulionut):

Am scris clar sus CATELUSA sau pe limba ta CAINE

| GabritzutzuSexosu a răspuns:

Are hemoragie, imi pare rau. Nu mai ai ce face acum, trebuia sa iti dai seama. Aprinde o lumanare, e tot ce mai poti face.

| GymmyCool explică (pentru GabritzutzuSexosu):

O nascut mersi ori cum pentru raspuns care a fost de tot... sa nu zic. Mai bine nu scriai pentru ca ne-ai aratat la toti ca esti... da ma rog mersi.