| GymmyCool a întrebat:

Am o catelusa care astazi a implinit 62 de zile de gestatie. I s-a rupt apa la 18:30, iar de atunci respira sacadat si nasterea inca nu s-a produs. Spuneti-mi urgent, va rog la cat timp de la ruperea apei incepe nasterea propriuzisa. Va multumesc. Funda + VOT

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cheamă un medic veterinar să vadă care este evoluția nașterii!
Pa, pa.

| viotedy a răspuns:

Asa trebuie sa respire, are dureri, normal.nu a eliminat toata apa, pe parcursul fatarii mai elimina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Du catelusa la veterinar sa vada de ea.
Te pup!

| DeeaPuff a răspuns:

Eu zic ca, catelusa ta are complicatii la nastere pentru ca nu ar trebui sa dureze atat ar trebuie sa dureze maxim 35 de minut.Eu iti zic sa contactezi un medic sau incercati sa o ajutati apasundu-i usor pe burta dar foarte usor trebuie sa fie linistita acoperitii ochii cu o carpa pentru a nu i se face si mai rau.

| iulia55644 a răspuns:

Ar fi trebuit sa nasca pana atunci, mai bine du-o la un doctor deoarece poate sa aiba probleme, o iepuroaica de-a bunicii mele a nascut mai tarziu de termen si a murit pentru. ca a avut probleme.